0531 793 21 08

Duyurular
Notebok Bga Onarımı - Ekran kartı onarımı

    Notebooklarda sıkça rastlanan ekran kartı arızalarını sorunsuz garantili bir şekilde onarımlarını yapıyoruz. Chip onarımlarımız BGA cihazımız ile yapılıp teslim edilmeden önce 3D mark testinden geçirip, verilen değerlere göre teslimatını yapıyoruz. Gerek Bayilerimizden veya Müşterilerimizden gelen arızalı Notebooklarınız arıza durumuna göre chip deforme olmadı ise, ayak yapılıp tekrar eski chip'i monte ediyoruz. Eğer chip farklı yöntemler ile ısıtılıp deforme oldu ise yenisi ile değiştiriyoruz.

EKRAN KARTI (KUZEY KÖPRÜSÜ) ARIZASI NASILDIR?

 Kuzey Köprüsü yani Ekran Kartı Chip Sorunları,

  • Notebook harici ekranlar sıkça rastlanır.
  • CPU fanı tozla kaplanıldığında veya fan arızalandı ise hava sirkülasyon'u yapmadığından dolayı ekran kartı chipi arızalanır, bundan dolayı ekranda çizikler veya çift ekran gösterir.
  • Çift ekran kartlı (intel + amd veya nvidia) notebook'larda ilk açılışta bilgisayar normal çalışır, windows ekranına geçişte ya mavi ekran verir yada görüntü gelmez ama açılış sesi duyulur.
  • Notebook'unuz normal çalışıp belli bir süre sonra ekrana çizik veya titreme geliyorsa, yada resetliyorsa ekran kartı arızalı veya arıza başlangıcı olduğunu gösterir.

 

 

Not: İnternette farklı yöntemler ile ekran kartı onarımlarını göstermektedir. Lütfen saç kurutma makinası, fırın veya ısıüfürmeli makinalar ile tamirine kalkışmayın çünkü basit bir arıza bu tür yollar ile anakartın komple değişmesine sebep verebilir

.


Sina Bilgisayar, Çorum Bga Onarımı , Çorum Notebook Onarımı